| 49itsirc a întrebat:

Salut baieti si fete, o intrebare cam ciudata si cu foarte multe raspunsuri am sa va adresez si anume Cam cat ar costa viata in Bucuresti aproximativ? Mentionez faptul ca as vrea sa ma mut intr-un apartament cu 3 camere impreuna cu alte 3 persoane (in chirie). chiria ajungand undeva la 350 de euro in total... cand va adresez la aceasta intrebare ma refer mai exact. cam cat ar costa intretinerea, curentul, gazele, etc, ca sa-mi fac o estimare cat de cat exacta cam cat ar ajunge de caciula. Multumesc frumos pentru atentia acordata. dau funda celui / celei care ofera un raspuns explicit

3 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Depinde de zona, daca blocul e izolat sau nu, daca au centrala sau nu, termopane sau nu - de asta depind gazele. Daca e cu calorifer, mare parte din caldura e sugventionata, dar e bine sa iti placa frigul. Curentul ar veni maxim 2 milioane, daca toti 3 aveti calculator (nu laptop), exista frigider clasa A si masina de spalat.

| Agoraphobia a răspuns:

Eu stau intr-un apartament cu 3 camere intr-un bloc reabilitat si intretinerea e vreo 3-4 milioane pe luna. curentul cam 1 milion si tot asa si gazele. dar desigur, depinde cat folosesti din fiecare

| 49itsirc explică (pentru Agoraphobia):

Stai singur? Daca nu cu cate persoane?