Întrebare recomandată | YoIustin a întrebat:

Sunt student si impreuna cu cativa colegi de camin jucam cateva jocuti gen whist/rentz/remi/monopoly.
Faza e ca ne-am cam plictisit de astea si altele nu prea imi vin in minte.
Spuneti-mi si mie cateva jocuri pe care am putea sa le jucam in 4-5 max 6.

Răspuns Câştigător
| DemonHunter a răspuns:

Ok in primul rand o sa fie greu sa faceti rost de jocul asta dar merita "Last Night On Earth" e super tare si se poate juca in mai multi.Si da este joc de masa dar trebuie sa stiti ceva engleza

10 răspunsuri:
| xxDudaxx a răspuns:

Puteti sa jucati Claim sau Razboi Egiptean.

| Holiday a răspuns:

Canasta, caniota.

| cristimihailov a răspuns:

Vechea septica si cunoscutul poker.

Puteti sa schimbati cu jocuri in grup mai placute.

| Preafericitul555 a răspuns:

Sah, table, remi, europolis, carti, lego, carti de citit, insula comori, etc

| YoIustin explică:

Si de alea ne-am plictisit... iar poker daca nu joci cu o miza mai bine nu joci happy

| YoIustin explică:

Mai fratilor de astea "clasice" stim si noi... nu vrem neaparat sa jucam ceva cu carti... nu stiu, ceva gen tomapan... in fine.

| YoIustin explică:

In sfarsit un raspuns cum ma asteptam. Merci Hunter. Iar cu engleza nu-i problema.

| AndreiBularca a răspuns:

Jocuri cu carti: Macao, Kems, Poker, Razboi,
Jocuri cu table...cauta pe net...

| katykatty a răspuns:

Buna! Uite joaca metin2. Daca vrei iti dau eu unul http://mt2.darkvipers.ro/.

| mphoenix95 a răspuns:

Jukati bilot