| The4Ever a întrebat:

Trec clasa a VIII-a si vreau sa invat in aceasta vacanta( nu pentru examen). Este bine daca lucrez numai din materia clasei a VII-a la romana si matematica sau trebuie si din clasele V-VI? Vreau in asa fel incat sa ma avantajeze mai mult.

Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

Hey happy Ca sa fii cat mai avantajat ar fi bine sa lucrezi din materia clasei a VII-a in special,ca sa o stii foarte bine la ambele materii la care vei sustine examenul, dar de asemenea sa lucrezi considerabil si la materia de clasele V si VI. Examenul, si la romana si la matematica, contine probleme din clasele V-VIII, multe fiind insa din materia de clasa a opta.Asa ca sa inveti bine in continuare si sa fii atent in clasa a opta.Mult succes! happy

1 răspuns:
| Ianos_Maria_Diana_1998 a răspuns:

Este bine daca inveti din clasele V-VI pentru ca in clasa VIII vei face la inceput o recapitulare + o sa te ajute sa inveti mai usor ce este nou