| Max_David_1994 a întrebat:

Un copil de 13 ani (adica frate-meo), care merge cu bicicleta cu viteza, trebuie sa mearga pe trotuar sau pe strada? Dar unul de 15 ani (adica eu)?
Dau Funda?

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Legal de la varsta de 14 ani poti merge cu bicicleta pe strada. (nu in mijlocul ei, de preferat cat mai aproape de trotuar).

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Pe trotuar sau pe marginea soselei! Pe trotuare sint si niste piste pentru biciclisti!

| alexandrualind a răspuns:

Recomandat este sa mergi pe trotuar sa eviti accidente.Nici macar adultilor nu este recomandat decat pe pista de biciclete.

| BeardedSamurai a răspuns:

Esti amuzant, pe trotuar trebuie sa mergi daca nu ma insel de la 14 ani ai dreptul de a merge pe strada cu vesta si bicicleta echipata.
Salut, sa ai o zi placuta!

| Alexia2elena5 a răspuns:

Poti merge pe strada dar doar pe pista de cilclism.

| Cornelya320 a răspuns:

El ar trebui sa mearga pe trotuar ca sa depaseasca orce obstacol iar fiindca ai 15 ani pe strada. Funda?