| Matei889 a întrebat:

Daca merg cu bicicleta pe trotuar si ajung la o trecere de pietoni trebuie sa ma dau jos de pe bicicleta sau pot traversa pe bicicleta?
Cum ar trebui sa fac cand trec o strada mica fara trafic sau o strada mai mare, cu semafor?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te dai jos de pe bicicleta. Dar pe trotuar mergi doar daca ai pista amenajata pentru biciclete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trecerea de pietoni, dupa cum ii zice si numele e pentru pietoni. Deci te dai jos de pe bicicleta

| Sofer a răspuns:

Traversezi pe lângă bicicleta pe trecerea de pietoni

| Popa482 a răspuns:

Te dai jos de pe bicicletă în fața trecerii și traversezi pe lângă aceasta trecerea.