| DOC449 a întrebat:

Un Designer care se pricepe in domeniul de Web Design, sa imi spuna si mie ce dimensiune are un index sau o tema care trebuie facuta in photoshop, in pixelii daca se poate.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Nu imi dau seama exact ce vrei tu sa spui, index este prima pagina, e ca homepage. Aceasta are width fix (cu toate ca recent s-au mai schimbat lucrurile, si se poate scala in functie de sizeul windopului) iar heightul este scalabil in functie de content deci ai avea 1000x... undefined.

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sub 1280. De fapt, safe zone este undeva la 1000, latimea unui monitor de 19 inch max este 1280, deci trebuie sa te limitezi.

| DOC449 explică (pentru Seby90):

Deci 100 X 128 pixeli?

| DOC449 explică (pentru Seby90):

Ok, hai ca m-am prins.
Mersi de ajutor.

| Seby90 a răspuns (pentru DOC449):

Nu imi dau seama exact ce vrei tu sa spui, index este prima pagina, e ca homepage. Aceasta are width fix (cu toate ca recent s-au mai schimbat lucrurile, si se poate scala in functie de sizeul windopului) iar heightul este scalabil in functie de content deci ai avea 1000x... undefined.