| AxyTM a întrebat:

Vin cu o intrebare la care doresc sa raspunda doar cei care stiu foarte bine sa joace remi. Este vorba despre jocul de remi in care etalam piesele jos, numai cand avem cel putin o terta si o suita. Primul care isi coboara toate piesele jos si inchide cu o ultima piesa castiga jocul.
Ei bine exista o situatie interesanta. De exemplu, jucam remi in 3, fiecare p cont propriu. Daca adversarii au coborat o parte din piese jos, eu am voie sa cobor intr-o singura tura toate piesele si sa inchid jocul direct?
As fi recunoscator.
Funda xD

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Pana acum, de cate ori am jucat, stabileam de la incepu ca nu poti sa cobori din prima toate piesele si sa inchizi. Adica daca ceilalti au etalat, iar tu inca nu, nu poti sa iti pui jos toate piesele si sa si inchizi in aceeasi tura. Poti sa cobori o parte din ele, iar pe restul tura urmatoare si atunci poti inchide.
Ma rog, sper ca ai inteles cat de cat ce am vrut sa spun. big grin

4 răspunsuri:
| Maria02 a răspuns:

Nu! ..nu ai voie sa faci acest lucru, decat dupa 2 ture, cand ai dat o carte jos

| aDiDaSxD a răspuns:

Da pai nu cont cine coboara primul o parte din piese conteaza cine coboara primul toate piesele de ex daca eu raman ultimul pot sa inchid de odata daca vreau
Funda?

| sabinutza97 a răspuns:

Desigur

| apshyxiation a răspuns:

Ce zici tu e non sens...jocul se stabileste la inceput in primele 3 ture fiecare trebuie sa zica daca se joaca pe tabla sau etalat! ...deci ramai cu ele pe tabla. sau le pui jos daca joci etalat