| Mihaita23 a întrebat:

Cand intru pe un joc apare antivirusul si cand il inchid apare iar.Cum fac sa nu mai apara? Antivirusul meu e Avira.Sa dau clik pe :move to quarantine sau delete sau rename sau deny acces sau ignore? Nu as vrea sa ma mai deranjeze.

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Degeaba ai AV daca il ignori.Inseamna ca a detectat ceva suspicios pe acel site/folder/joc.
Dai ignore din meniu ca sa nu mai apara si exista riscul sa ti se spioneze PC-ul sau sa se strice windows-ul, in cel mai rau caz e un virus pentru componente si le distruge.
Dai move to quarantine il izoleaza
Delete sterge ce este infectat(nu stiu daca avira face o copie sigura)
Deny acces-similar cu quarantine dar nu la fel.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu vrei sa te mai deranjeze da click pe-> Ignore pentru site-ul respectiv.