| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un pc nou dar il am pe asta vechi care nu mai trage mult si vreau sa ii gasesc o utilitate.
Specificatii : Procesor Intel celeron 2.8 Ghz
Placa video Nvidia gforce 6200 a-le
1 GB rami
HDD 80 gb.
Calculatorul are aproape 10 ani si abia mai trage pe youtube altceva nu face. Daca m-ati putea ajuta sa ii gasesc o intrebuintare practica v-as ramane recunoscator.

4 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Pai ar trebui sa ii pui un Hard de 500gb / 1 terra. Apoi vreo 4gb rami un procesor i3 / i5 / i7. Si o placa video Nvidia gt 630. Acum eu ti-am spus sistemul asta pentru gaming, nu prea stiu ce vrei. Daca vrei doar sa mearga pe net si alea alea curata-l si pune niste coolere pe placa video ca daca il ai de 10 ani sigur nu mai tine mult. Funda?

| anonim_4396 explică (pentru RocKzZ):

De fapt e batran si m-am resemnat cu ideea ca e nefolosibil. Imi iau un sistem nou si trebuie sa ii gasesc si astuia o intrebuintare. Pe placa video cooleru chiar nu merge vad dupa daca are vreo sansa dar ma gandeam la ceva ca un server sau centru multimedia happy

| Clawd3lw a răspuns:

Ceea ce poti face e sa vinzi din piese ori sa il pastrezi pentru piese de schimb pentru noul pc.

| cazuya77 a răspuns:

Salut! Eu ti-as zice sa il tii pentru net sau in caz contrat sa ii vinzi componentele pentru ca iti maresti bugetul pentru unitatea cea noua!