| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU. Vreau sa imi cumpar un pc nou dar il am pe asta vechi care nu mai trage mult si vreau sa ii gasesc o utilitate.
Specificatii : Procesor Intel celeron 2.8 Ghz
Placa video Nvidia gforce 6200 a-le
1 GB rami
HDD 80 gb.
Calculatorul are aproape 10 ani si abia mai trage pe youtube altceva nu face. Daca m-ati putea ajuta sa ii gasesc o intrebuintare practica v-as ramane recunoscator.

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Foloseste-l pe post de server: ftp, site web, pentru jocuri(cs, metin, etc.)...

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Metin si cs pot sa joc si pe unul nou nu-l trezesc aiurea de cate ori am chef de joaca. Ideea cu serveru chiar mi se pare buna trebuie sa mai gasesc ceva pentru care sa tin server. big grin

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream sa tii server de cs sau metin

| IulianP a răspuns:

Este mult prea vechi acel sistem pentru a mai baga bani in el.
Singura intrebuintare ar fi sa-l donezi cuiva care nu a mai avut un calculator.

| anonim_4396 explică (pentru IulianP):

Bani clar nu mai bag in el, poate doar de un ventilator. In halul in care merge acum imi e si rusine sa il dau altcuiva, mai ales care nu stie cat de cat sa lucreze cu un calculator caci trebuie rabdare si nu vreau sa fiu blestemat.

| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Ii mai poti pune vreo 3 rami, o placa video de un gb si un HDD de macar 200 gb si poti sa faci un profit bunicel daca o vinzi ..procesorul este destul de bun, eu cred ca ruleaza greu pentru ca ai rami putini si HDD este foarte mic si poate este plin. mai mult ca sigur din aia 80 gb care ii ai 40-50 gb sunt ocupati