| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. Am nevoie de ajutor la matematica.
Sunt in clasa a8-a si voi sustine examenele cam in 2 saptamani, vreau sa rup cartea, dar nu stiu ce sa invat. Cu ce sa incep? Ce sa repet cel si cel mai mult? Poate stiti si o metoda buna de invatare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo! La ce subiecte s-au dat trebuia sa iei 10 happy Bravo oricum tongue

Si la romana cum a mers? big grin

11 răspunsuri:
| Kennedy97 a răspuns:

Salut.Si eu am trecut prin aceleasi chinuri anul trecut.Depinde ce iti va cadea.Eu am avut si niste ecuatii, ai putea sa mai faci cateva, geometrie, toate formulele iar in final, functiile.Acum depinde ce iti va cadea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ti se pare ca e cam tarziu pentru asta? Sunt multe de invatat. In sfarsit... Incepe cu toate formulele la geometrie si cateva aplicatii. Apoi fa ecuatii si fractii algebrice rationale. In final functiile. Ce se da la testare e floare la ureche dar daca te apuci acum de invatat cred ca speri la un 5-6 maxim 7...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti dau mesaj in 2 saptamani cand iau 9, ok? Nu stii cat de departe poate sa mearga un om cu motivatie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pffoaie, stiu cat de departe poate sa mearga dar iti obosesti minte si te faci ca o leguma degeabawinking Eu inteleg ce faci tu acolo si sincer sa fiu am muncit tot anul scolar 2-3 ore pe zi la matematica sa ajung la performanta, si tu daca incepi acum... Nu stiu cat de departe ajung, dar succes!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa ma tii la curent...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat ai luat la mate? happy happy happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

9.35. ESTEE!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai prost. 7.75 sad. Am clacat rau. Diriginta a spus ca am avut greseli la scriere si asezare in pagina ce m-au costat peste 1 punct jumatate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

happy E bine. Eu am luat 9.75 romana si 10 la mate happy La romana habar nu am ce am gresit laughing Poate la compuneri ca la gramatica m-am descurcat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hm, felicitari.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Merciwinking Puteam mai bine la romana, felicitari si tie!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bravo! La ce subiecte s-au dat trebuia sa iei 10 happy Bravo oricum tongue

Si la romana cum a mers? big grin