| JustABelieber a întrebat:

Salut tuturor. In iulie implinesc 12 ani si vreau sa dau o petrecere in pijamale.Mama zice sa invit max. 5 fete.Ce am putea face?
Adica dati-mi idei de jocuri, de filme etc.
Si daca pe fete nu le lasa mamele sa vina? Nu vreau sa-mi tin ziua la amiaza.Please help

Răspuns Câştigător
| myruna2012 a răspuns:

Hei....Nu fi suparata daca nu le lasa...
Trebuie sa le lase.
Pai cu filmele..Nu trebuie sa fie decat unul care sa tina mai mult!
Vorbeste cu fetele si vezi ce filme le place si ramaneti la o decizie. Ar trebui sa fie unul despre o petrecere in pijamale la o casa bantuita sau ceva de genu.
La jocuri...bataia ca perne..Ascultarea de muzica la maxim(vezi sa nu se supere vecinii)Intrebativa ce vreti sa fiti cand veti fi mari.....si alte jocuri!
Sper ca ti-am putut fi de folos.

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Puteti sa desenati, sa va uitati la animatii/filme, comedii, sa ascultati muzica, sa dansati, sa jucati mima (fiecare mimeaza cate ceva, iar cine ghiceste, mimeaza si el la randul sau), X si 0 in perechi, avioanele, spanzuratoarea pe porunci, daca pierzi, primesti o porunca, sa va faceti unghiile (eventual o rogi si pe mama ta sa va asiste, va puteti distra impreuna), sa va faceti parul, sa faceti poze, iar inainte, ai putea ruga pe unul din parinti sa vorbeasca cu mama fetelor si sa le spuna ca totul va fi Ok si nimic nu se va intampla cat timp tu vei da petrecerea. Bataie cu perne, jucati-va carti, faceti prajituri :p. Sunt multe! Distractie placuta si pupici!

| YonikaBilibika a răspuns:

Pai ati putea sa va jucati adevar provocare, sau fazan, sau nenea nae face baie in copae....sau v-ati putea bate cu pernele, sau ati zice povesti de groaza, sau la filme...nush. ceva funny sau horrorwinking scuze numai cu atat am putut sa te ajut