| anonim_4396 a întrebat:

Un tricou de fotbal...material dri fit sau cv de genu s-a patat cu pix cu gel in ghiozdan...pata e destul de mare si as vrea sa stiu daca o pot scoate cumva deoarece tin mult la tricoul ala

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Intr-un recipient de apa calduta in care versi un pliculet de Vanish. apoi ii speli cu Omo, care este cel mai bun detergent din comert(pe verificate), la o masina de spalat automata, de preferat, 40 -50 grade. mult succes, sper sa mearga.

Incearca si cu spirt (alcool sanitar), eu asa scot petele de pasta obisnuita, cele cu gel nu sunt sigur, dar incercarea moarte n-are... Incearca si cu niste alcool incolor, tuica, palinca tare sau fixativ de par