| HanszmR a întrebat:

Unde poti face gratare in Bacau in afara de Gheraiesti si Balta Albastra?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Fă-te vegetarian şi ai scăpat de griji.

| gabicoo a răspuns:

În balcon sau pe bloc!
winking

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Nu e permis nici pe bloc nici in balcon mai nou daca dai mirosuri tari (e lege noua) nici in fata blocului cum faceau meltenii pana acum, amenzile sunt destul de mari happy

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Care lege?
Nu ai fost de mult prin Suceava să înțeleg? Mai ales prin zona centrală: terase, micării, ciorbe rădăuțene, tochituri toate preparate în aer liber la afumătorile de partid și stat ale fiului primarului!
winking

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Ei cazuri izolate sunt peste tot, la noi in Piata centrala se fac mici de iti muta nasul, e adevarat ca nu toate legile sunt si aplicate, dar stim ca legile cele mai de jos sunt aplicate de Politia Locala, si cum primaria este sefia politiei locale aka gardienii publici, normal sa nu aplice aceste legi de rang inferior, nici nu ar avea cum sa-si amendeze sefii.
La aceasta lege ma refer https://agrointel.ro/146569/legea-mirosului-adoptata/