| ELEMENT3110 a întrebat:

Salut! Va rog ajutati-ma rapid.Cum sa fac sa economisesc niste bani?

Răspuns Câştigător
| Akid a răspuns:

Pai poti de exemplu sa iti iei jumatatee din suma pe care o primesti la scoala in fiecare zi. si cealalta jumatate o pastrezi... daca ai unchi/matusi/bunici etc rude apropiate care iti dau bani uneori poti de asemenea sa ii pui deoparte. sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Încerci să reduci cheltuielile.

| GoodLuck10 a răspuns:

Pai...depinde...iti primesti alocatia? Daca da poti reduce din cheltuieli. Daca nu poti sa mergi pe strazi si sa speli parbrize laughing.

| ELEMENT3110 explică (pentru GoodLuck10):

Esti nesimtit.

| darrio2007 a răspuns (pentru ELEMENT3110):

Ce vezi nesimtit in raspunsul lui? Unii fac totul pentru niste bani.Ma refer la cei care vor sa munceasca.

| MSandu52 a răspuns:

Din suma care o castigi sau, daca ai alocatie/pensie(care nu cred ca ai), ia o parte de bani si pune-o intr-un loc si tot asa faci pana se strang, iti spun din propria experienta, eu am strans asa in 2 ani 1300 Lei/Ron...

| smvladut a răspuns:

Eu zic sa nu mai dai bani pe dulciuri si suc si sa nu-ti iei mancare la comanda sau la meniu.