| lovethesky a întrebat:

Cum sa fac ca sa strang/economisesc cat mai multi bani din 'nimic'?

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Cred ca poti strange putin "nimic" daca reduci putin cheltuielile. Din "nimicul" ala pe care il ai se poate economisi foarte mult "nimic".

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine te apuci de videoblog.
Prinde bine in ziua de azi.

| sublime89 a răspuns:

Din "nimic" nu prea poti sa scoti ceva, cel putin in universul asta laughing Se pare...

| lovethesky explică (pentru sublime89):

Da ghilimelele alea ce-ti sugereaza?

| sublime89 a răspuns (pentru lovethesky):

La cuvantul nimic, daca-i pui ghilimele, nu mai e nimic laughing

| Thesinger1 a răspuns:

Fa-ti o lista cu toate chestiile pe care cheltui bani, si taie de pe lista lucrurile pe care stii ca nu trebuie sa le cumperi neaparat(ma refer la vicii nu la hartie igienica, man! rolling on the floor )si iti va fi mai usor sa strangi bani!
Fundel!

| Gegelina a răspuns:

Parerea mea - Lasa viciile gen,( tigari, bautura, stupefiante, femei usoare, jocuri de noroc, etc ). Cauta-ti inca un loc de munca... ideea e sa nu iti faci timp sa cheltui bani facuti, cautati sa faci tot timpul lista la cumparaturi cu ceea ce ai nevoie, nu cumpara aiurea... mai departe scrie-n carte