| sandwich a întrebat:

Salut, va rog sa imi spuneti daca la alergat face diferenta o pereche de adidasi running, sau nu creeaza un asa mare avantaj fata de o incaltaminte obisnuita.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

In primul rand sunt mai comzi ceea ce te face sa te simti bine in al 2 rand sunt mai usori ceea ce te face sa alergi mai rapid
Deci succes!

| raluca250 a răspuns:

Este o mare diferenta.
-talpa iti ofera flexibilitate si usurinta in rularea piciorului cand alergi.
- sunt mult mai usori
-pe perioada calda sunt anumiti adidasi dintr`un fel de "plasa" cu gaurele care iti lasa piciorul sa "respire"
Crede`ma fac atletism de 4 ani aproape zilnic si mi-am dat seama care`i diferenta

| rutanklan a răspuns:

DA FACE. Daca alergi mai ales pe asfalt iti trebui o pereche speciala pentru asfalt. COnteaza si fuleul piciorului cand iti alegi perechea. Eu am alergat cu incaltaminte de strada obisnuita, talpa subtire si au inceput sa ma doara tibiile pana cand aproape ca nu mai puteam umbla. Deci fa un efort si cumpara-ti o pereche decenta(macar 100 de lei)

| Vikuuus a răspuns:

O pereche buna de adidasi la alergat si care nu iti creaza nici un fel de disconfort, iti recomand kalenji ekiden 50, ii gasesti in decathlon, sau cumpara-ti adidasi VEER, sunt si ei foarte buni