| Gabytzu64 a întrebat:

Salut va rog sa ma ajutati nu stiu ce jocuri sa mai joc cu mingea m-am jucat:patratica. tenis de picior .21.si nu mai stiu ce sa joc dau vot plus funtitza 100%

4 răspunsuri:
| Modric a răspuns:

PAi cu mingea te poti juca o gramada de multe alte jocuri.Cum ar fi:Obligatea[este un joc jucat de mai multi copii si este vorba de tras la poarta la 3 golluri un jucator este eliminat iar daca tu dai un gol iar urmatorul executant dupa tine nu da acela care nu a dat intra in poarta si tot asa ], Un alt joc cu mingea ar fi Victoria[se joaca la o singura poarta este ca un fel de footbal doar ca puneti in poarta acea unica un jucator care nu tine cu nicio echipa iar al are scopul de a va apara mingile iar de obiceo acest joc se joaca cam cu 4 jucatori in fiecare echipa], un alt joc ar mai fi footbalul dar nu cred ca mai are rost sa iti explic[toata lumea il cunoaste].sau de asemenea poti face o competitie cu datul mingii in bare sa vedeti care o nimereste de mai multe ori. Sper ca te-am putut ajutahappyFunda?

| nooot2 a răspuns:

Obligata,victoria,americana.happy

| Gabytzu64 explică (pentru nooot2):

Cum se joaca americana?

| nooot2 a răspuns (pentru Gabytzu64):

Se joaca 2-2 sau chiar si 3-3.Se trage de la 11 metri.Fiecare membru al unei echipe trage 2 suturi. Daca cei din poarta resping cu mana aveti 1 penalty pe care il trageti ulterior. Daca mingea este respinsa in fata voi trebuie sa dati gol.Din echipa lor doar 1 membru are voie sa paraseasca careul. Daca nimeresti transversala ai 3 penaltyuri, daca nimeresti barile laterale ai 2 penaltyuri si daca nimeresti vinclu ai 5 penaltyuri. Sper ca ai inteles