| Mihail1330 a întrebat:

Voiam sa-mi schimb de curand becurile de la numerele de inmatriculare pe leduri... si majoritatea sunt pe alb, dar am vazut cateva si pe albastru. Intrebarea mea e : Pot sa-mi pun si alta culoare in afara de alb? Albastru as vrea!

Si inca una suplimentar, e ilegal sa mergi cu becurile de la plafoniera aprinse?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este ilegal sa schimbi culorile becurile cu care masina a iesit din fabrica!

Cat despre becurile de la plafonirea, doar uitucii mai merg asa, dar ii opreste politia si le atrage atentia.

Ideea este ca, mergand cu luminile din plafoniera aprinse (evident la aprinzi doar noaptea ), nu mai reusesti sa vezi ce se intampla pe sosea, din cauza luminii din masina si asta pune in pericol atat viata ta si a ocupantilor din masina ta, cat si a celor din trafic.