| rey a întrebat:

Salut vreau sa fac o casuta pentru acvariu din nuc, am facut rost de lemn dar si pompe sa cada apa din acoperis dar vreau ca lemnul sa nu se degradeze la culoare.
Nucul are o culoare si componenta superba dar nu vreau sa se piarda, cu ce sa dau pe el? Lac sau ceva in genul asta, caci vreau sa-l tin tot asa mult timp.
Ar costa mult lacul?
mersi.

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Apa strica cu timpul lemnul egal cu ce il dai. In afara de asta lacul ajunge in apa si strica calitatea apei, ce inseamna ca la pesti nu o sa le mai mearga bine. Asa ca, sfatul meu, lasa idea asta.

| marrr a răspuns:

Poti da cu lac si peste el pui o folie dupa care pui apa.

| mami a răspuns:

Foloseste salcam -este cel mai rezistent lemn
si sa nu il dai cu nici un lac, nu le cade bine pestilor

| rodik a răspuns:

Lac de la Kober in varianta incolor se numeste lac protector extra.Pretul variaza in functie de cantitatea de care ai nevoie.Este bun impotriva mucegaiului, albastrelei, rezistent la UV si la variatii de temperatura.

Întrebări recente