| CarminaBlack a întrebat:

Vreau sa scriu o carte de ceva vreme si mi-am tot facut schiţe iar acum trebuie sa aleg intre o carte fantasy sau una fara lucruri paranormale in orice caz.Si nu stiu ce sa aleg. Daca ma apuc sa scriu la cea fantasy, dupa cateva pagini ma gandesc sa fac una fara chestii de genul.E o intrebare cam stupida.Dar sa fac o carte fantasy sau una realistă?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu stii ce vrei, inseamna ca inca nu esti pregatita pentru a scrie o carte cap-coada. Incearca proza scurta pentru o vreme.

| carinagianina a răspuns:

Incepe cu proze scurte - 5 pagini maxim fiecare. Si fa si realiste si fantastice. Vezi la care te ajuta mai mult imaginatia, pe care le creezi mai fabuloase si abia apoi, dupa acest exercitiu, sa incerci cu romanul: eu as opta pentru proza realista prima oara