| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb voi castigati ceva de pe youtube? ma refer banii si numai pe youtube in general.

8 răspunsuri:
| AlexAleex a răspuns:

Daca te pricepi si iti place sa faci acest lucru, da poti sa castigi bani si de pe youtube.

| Vladutz01 a răspuns (pentru AlexAleex):

Dar prin google adesense. nu-i asa.

| Frank51 a răspuns:

Am inceput cam de 3 luni cu site-urile PTC si cu site-ul vivaSMS, se aduna banii, dar cu youtube nu stiu,

PS: cu PTC(paid to click) sa nu te apuci ca e varza

Vrei sa si castigi ceva asa-i?

| Vladutz01 a răspuns (pentru Frank51):

Da dar tu castigi ceva din astea?

| Frank51 a răspuns (pentru Vladutz01):

Sunt la inceput inca nu pot castiga, dar pot scoate 7$ de pe 2 site-uri de incredere (am lucrat destul de mult), si pe vivaSMS se castiga destul de bine, chiar daca site-ul nu este gata, poti castiga foarte usor 10 euro...

Daca te intereseaza lasa-mi un id de mess pe privat, nu pot sa-ti explic aici e mult de explicat.

| ConducereaLumi a răspuns:

Se zice ca multi oameni care au canale de gaming sau vloguri sau alte prostii si posteaza odata pe saptamana primesc banii doar ca trebuie sa ''dai mana cu yt (youtube)''

Exemple: DDH, PewDiePie, TobyGames, TheLifeInRo, FriendsShow Etc

| Vladutz01 a răspuns (pentru ConducereaLumi):

Dar prin google Adsense nu-i asa?

| ZaKy a răspuns:

La 10.000 de vizualizari iti iei 100$, eu asa stiu, dar daca incepi cu inceputul(cont nou alea alea) nu prea ai sanse, ai nevoie sa postezi regulat si mai multe prostii