| Alfred0703 a întrebat:

Salutare. As vrea sa practic un sport de iarna(snowboarding). Ce imi recomandati? Sa imi cumpar echipamentul meu propiu si sa incep orele de snowboarding cu el sau sa inchiriez prima data si dupa aia sa cumpar dupa ce invat putin. E greu sa inveti sa te dai cu snowboard-ul? Am o frica de oase rupte. Pana acum nu am practicat nici un fel de sport de iarna.

1 răspuns:
| Roxin a răspuns:

Salutare!
Daca nu ai practicat deloc, recomand mai intai sa incerci si sa vezi daca te atrage, daca te descurci, apoi iti cumperi echipamentul.
Imagineaza-ti ca nu o sa iti placa si ramai cu echipamentul...banii deja dati. Inchiriatul e mai ieftin si apoi poti lua o decizie dupa experienta.