| Floryn955 a întrebat:

Salutare, ma numesc Markus Florin, am 15 ani, si as vrea sa imi dezvolt masa musculara, adica bicepsi, tricepsi, si fac antrenamente zilnice cu gantere de 5KG, adica fac 30, pauza 1-2 min, si fac 5 seturi, adica in total 150, si pentru bicepsi fac cu flexor cate 200 zilnic, intrebarea este?
Este bine cum fac, adica am vreo sansa? sa imi dezvolt masa musculara? Si daca ca, in cat timp, adica intr-o luna se vad diferente ceva?
Sau trebuie sa maresc antrenament.
Astept raspusurile voastre!

1 răspuns:
| yovlad a răspuns:

Deci fii atent caci stiu ce vorbesc!
Ca sa faci bicepsi si tricepsi fa cu gantere mai grele astfel incat sa poti face prima oara doar opt repetari dupa 7 secunde sa poti sa faci 5 si iar dupa 7 sec sa faci numai 3. asta la un singur exercitiu. Apoi mai fa si la planul inclinat si extensii de brate (cu ganterele bineinteles) in laterala si inapoi. asa o sa cresti in bicepsi in jur de 3 cm la 3 saptamani respectiv 1 luna ceea ce e foarte bine.