| IMPALAs a întrebat:

Salutare TPU, am o nelamurire :
Mi-am facut cont pe romtelecom.ro ca sa imi pot vedea facturile si am dat din greseala sa primesc factura prin format electronic. Acum am schimbat si am pus sa imi vina prin plic cum imi venea de obicei si inca nu mi-a venit plicul sa pot efectua plata.
(Oare trebuie sa caut sa setez judetul, orasul etc, ca sa pot primi iar?)
Dau funda la raspunsul care o sa ma ajute.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai ce avea factura in format electronic? Ala e cel mai elegant mod de a le plati si mai si salvezi citiva copacei...

| KodrutZ a răspuns:

Ca sa iti raspund si la intrebare... daca ti-ai facut contul cu datele corecte, nu trebuie' sa setezi din nou nimic. Probabil ai primit una electronica si in plic o sa vina abia pe luna viitoare... sau pur si simplu mai intirzie un pic.

| IMPALAs explică (pentru KodrutZ):

Factura trebuia sa vina acum 4 zile oare trebuie sa vina deacum?

| KodrutZ a răspuns (pentru IMPALAs):

Mai vine, sau s-a pierdut... de aia factura electronica e sfinta, odata ce a venit o gasesti oricind in sistemul lor online, chiar daca ai sters mailul sau ti s-a dus direct in spam.