| carhartt a întrebat:

Am şi eu o întrebare pentru voi, în legătură cu transferul la liceu.

Deci, eu am trecut clasa a-9a şi am intrat la matematica-informatica dar mie nu îmi convine, şi vreau să ma transfer la filologie.

Deci, ce trebuie să fac? Decat să mă duc acolo, să completez fişa aia de transfer şi dupa aia gata, sunt ca şi transferat?

Sau există şi posibilitatea să nu fiu transferat?

Aştept raspunsurile voastre. Mulţumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

LOL.Daca nu vrei la mate-info dc ai pus asta pe lista? Ma rog.Din cate stiu eu e foaaarte greu sa te transferi de la un liceu la altul pentru ca nu prea vrea liceul in care ai fost sa "iti dea drumul", dar in rest nu sunt probleme.Deci nu cred ca exista posibilitatea sa nu fi transferat daca e de la un profil la altul

| Pure.Sunshine a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai media de admitere mai mare decat a ultimului admis in clasa respectiva.

| MiiMii a răspuns:

Paii ...nu se poate transfera decat din clasa a `10.si trebuie sa dai niste examene de diferentse :-s. Stiu sigur asta. Succes intr.a 9. :d vezi ce faci la examenee daca e sa te transferi :*