| zJustSimple a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare. Stie cineva unde pot gasi un lubricant bun pentru bearings (Rulmenti) de skateboard prin Baia Mare?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu exista lubricant pentru skateboard asta asa ca idee.Pui vaselina aia e tot, de care gasesti de care ai, placa ta nu este supusa la temperaturi de stiu si eu o suta de grade ca motoarele, dar daca vrei cauta la magazin auto vaselina scrie pe ea pentru high temperature.Bine poate ca ai pus intrebarea asta sa arati ca ai placa, asa mai fac unia, nu stiu cum sa se laude ca au si ei ceva laughing

| zJustSimple explică (pentru relian):

Nu, ca si fact nu am pus intrebarea asta ca sa ma laud :) Vreau sa scot ce e mai bun din placa mea, iar cred ca exista asa ceva: "https://www.amazon.com/......ref=sr_1_2 ie=UTF8&qid=1494606763&sr=8-2&keywords=bones+cream" De altfel, am vazelina dar dupa un pic de research, majoritatea forumurilor si d-astea nu recomanda vazelina, pentru ca e prea vascoasa si atrage mult praf. BTW: Nu am intrebat daca exista, am intrebat daca se poate cumpara pe-aici.

| relian a răspuns (pentru zJustSimple):

Atunci foloseste ala ce ai gasit.Nu cred ca gasesti asa ceva in RO pentru ca nu mai zic, in RO nu prea ai ce gasi aia e problema.Vad ca ai spus tu e bun, si din ce citii si eu zic aia sa folosesti un lubricant care nu are apa deloc in el, adica nu-i pe baza de apa.Deci ce ai gastit tu e prin america, iar daca cauti pe net in RO si nu-ti da nimic atunci inseamna ca nu este asa ceva pe acolo.Cred ca e bun ceva spray sau lichid lubricant.Ce arati tu vad cai 6-7 dolari la Walmart.