| sorina03 a întrebat:

Salutare TPU, cand credeti ca ar trebui sa imi procur rechizitele, daca scoala mea incepe pe 1 septembrie? Eu trec in clasa a 8, si ce rechizite credeti ca ar trebui cumparate(ma refer la toate rechizitele necesare si numarul lor) adica pentru fiecare disciplina, cam ce nr de caiete, ce fel de caiete, d-au fundă raspunsului cel mai bine explicat, mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| Yinsho01 a răspuns:

Matematica - 3 caiete A4 ( 1 algebra, 1 geometrie, 1 teme), o trusa geometrica
Romana - 2 caiete A4 ( 1 teme, 1 clasa)
Istorie - un/doua caiet/e (depinde de ce profesor ai, daca preda mult)
Geografie - un/doua caiet/e
Biologie - un caiet (lectiile sunt usoare, nu ai nevoie de doua)
Fizica - 1 caiet A4 (clasa) si 1 caiet A5 (teme)
Muzica - 1 caiet (acum depinde daca faci muzica)
Desen - un bloc de desen, acuarele, pensoane, un creion si un caiet A5 incaz ca profesorul preda
Ed. Fizica - echipament sportiv

Un penar mic cat sa incapa niste pixuri, creioane, o radiera, o ascutitoare, cateva creioane colorate (pentru subliniat partile importante).

| AndreiMarian12 a răspuns:

Pai ia-ti ce ti-a trebuit si pana acum. Cate 4 caiete din fiecare materie si daca mai e nevoie cumperi in timp.