| ilinca29ilinca29 a întrebat:

As avea nevoie de o lista cu rechizitele pe care trebuie sa le cumpar pentru scoala atunci cand trec in clasa a 5-a. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SweetFruits a răspuns:

Buna! Uite lista!:
4 caiete studentesti dictando(pentru engleza, franceza si 2 de romana pentru clasa, teme)
2 caiete studentesti mate(2 de matematica clasa, teme)
3 caiete dictando mici(pentru. istorie, tehnologie, religie)
1 caiet de biologie(exista special pentru. biologie)
1 caiet geografie(exista special pentru. geografie)
1 caiet muzica (exista special pentru. muzica)
1 penar
1 stilou
Creioane colorate
Carioci
Acuarele
Pensule
Ghiozdan
Cerneala stilou
Dictionar(in caz daca iti trebuie)
Sper ca te-am putut ajuta!
Te rog Funda!

4 răspunsuri:
| Roxxette a răspuns:

Caiete studentesti 2 pentru romana 2 pentru mate ca ai mult de scris cateva caiete mici de linii creioane colorate bloc de desen acurele pixuri creioane radiera ascutitoare penar normal daca vrei coperti pentru carti si caiete dar pentru caiete iti poti cumpara cand iti cumperi si caietele pentru carti doar cand le vei primi ghiozdan clar astea sti tu un caiet de geografie de muzica de Biologie, alte caiete pentru toate materiile de mate, romana ce mai ai tu pe acolo

| marina11 a răspuns:

laughing.nimic special. adica ca si pana acumwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Ce ai cumpărat până acum, de ce ți-ar trebui altceva? ai timp să te gândești până la vară, baftă!

| Xyny10 a răspuns:

Pai 2 caiete studentesti de romana si 2 de matematica, o trusa geometrica, vreo 11 caite mici de romana si un vocabular,cateva pixuri albastre, creioane, un ghiozdan mai mare(o sa aveti multe carti) si probabil ca o sa va mai spuna si profesori ce trebuie sa mai cumparati(la cei dintra 5-a ma refeream).