| Burac_Andrei_1988 a întrebat:

Salutare tuturor.
Unde sau cum să-mi fac prieteni noi?
Locuiesc în județul Constanța și m-am saturat de Facebook și Tinder.
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te inscrii la un club de teatru/desen/dans/muzica ce-ti place tie sau la un sport
Mai poti face si voluntariat
Sunt tot felul de activitati de genul unde poti intalni oameni noi si ulterior sa-ti faci prieteni.

| Psychothic a răspuns:

In primul rand,''prietenii'' virtuali sau de pe Facebook. Ii poti numi amici sau cunostinte,in niciun caz ''prieteni''.
Prietenul este acela pe care-l cunosti de o viata si si va sustineti reciproc, si simtiti ca viata fara el/ea ar fi mai nasoala din punct de vedere emotional, spiritual, social.
Daca vrei sa-ti faci mai multi amici, iti recomand cluburile, parkurile.In general zone in care activeaza tineretul si puteti socializa.Bafta!