| Stanca_Alexandra_1990 a întrebat:

Saluut TPU.
Stie cineva cum iti poti face suvite colorate, dar fara vopsea.

Răspuns Câştigător
| andreeactin2002 a răspuns:

Cu hartie creponata, iti plitasezi hartie creponata pe suvita aleasa, le uzi si apoi ti apasat, timp de 20-25 sec. Pentru, mai multe informatii da-mi mesaj, sau pe mail. happy

5 răspunsuri:
| MoonLight a răspuns:

Albastru de metil = par verde. Ti-l mai poti colora cu violet de gentiana, frunze de nuc, cafea, musetel.

| Crucified a răspuns:

Îţi poţi scălda părul în albastru de metil, violet de genţiană. Găseşti la farmacie. Trebuie să-ţi pui mănuşi.

| lalaballet a răspuns:

Daca vrei sa fie de durata nu prea ai alta varianta

| Simonamee a răspuns:

Eu as folosi pentru suvite creta de par, exista! Mi-ar fi frica sa folosesc anumite substante, dar cu creta e mult mai simplu, mai rapid si se spala usor!

| Simonamee a răspuns (pentru Simonamee):

Uite un site cu creta de par daca te intereseaza http://www.colorit.ro/products/pastel-sennelier-ecu.html