| ronazozole a întrebat:

Saluut! Vara asta vreau sa citesc mult si as vrea sa stiu care sunt romanelevoastre preferate si daca puteti sa imi recomandati niste titluri(mentionez ca imi plac romanele SF, cele politiste si, daca pot sa spun asa, romanele care au o tenta comica). Multumesc. Dau funda pentru cea mai faina lista.

Răspuns Câştigător
| panique a răspuns:

Nu-ti fac o lista, dar iti recomand "Cianura pentru un suras"-Rodica Ojog Brasoveanu...cartea are si o continuare pe care am citit-o: Buna seara, Melania (care mi-a placut de asemenea) si daca iti place modul in care scrie este un intreg ciclu de scrieri despre "Melania"

2 răspunsuri:
| Andra_3863 a răspuns:

Buna. eu nu prea citesc SF si chestii,ma enerveaza. De ceva timp citesc Edera. e o serie de carti despre o casnicie pusa la incercare,accident aviatic,sinucideri, chestii.happy ma rog, nu stiu in ce masura o sa citesti tu asta da` eu o recomand. sper sa iti placa:*

| Oanceabogdan a răspuns:

Morometii, Toate panzele sus, Amintiri din copilarie. funda?