| deathkyra a întrebat:

Salz am o problema cum as putea afla ce driver imi trebuie la placa video

Răspuns Câştigător
| Vasybulan a răspuns:

Pai este un program numit Everest. Ia-l de pe net, instaleaza-l si apoi ruleaza-l. Iti va arata absolut tot ce ai in configuratia pc-ului. Dupa ce vezi ce tip de placa video ai, intra pe goagal (google pentru cei ce nu stiu big grin) si scrie numele placii video si adaugi driver download. Insa cel mai indicat ar fi sa il iei de pe site-ul producatorului. big grin

3 răspunsuri:
| unbaiat_2826 a răspuns:

Dai clic dreapta pe mai computer/propietati/hardware/devaice manger/display adapters si vezi ce placa video ai

| deathkyra explică (pentru unbaiat_2826):

Imi zice ca e radeonX1550 64-bit (Microsoft Corporation - WDDM) sigur nu-i procesorul sau alceva nu ma pricep la pc laughing

| radubz a răspuns:

Te uiti pe factura computerului si vezi acolo ce placa video ai si cauti pe google dupa numele placii si cuvantul driver sau te uiti pe siteul producatorului. Daca nu ai factura, si ai un computer desktop, va trebui sa-l desfaci si sa citesti pe placa video modelul.
Daca nici asa nu-ti place, cauti pe google urmatorul string : Download My Drivers (formerly WinDriver Expert) si vei gasi un soft care iti identifica automat placa video

Întrebări recente