| RallucaEllena a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a. Am inceput destul de prost cu scoala anul acesta. Vreau sa zic ca pana acum aveam media generala peste 9, luam si bursa.eram a 3-a pe clasa. Ei bine. Am luat primul meu 4, la chimie. Mama nu a aflat... Acum am dat si teza la matematica. Proful a dat la nivelul unor elevi de la mine din clasa de nota 10. Nu stiu cum sa le spun ca am luat 3 in teza... Pt ca pana acum aveam numai note de 7 si 8 la mate... Tata oricum nu vreau sa afle. Dar mama... Nu e o persoana gen sa ma bata sau sa ma pedepseasca.doar ca atunci cand imi tine morala nu mai termina. Funda la cel mai bun raspuns
Nu accept jigniri sau batai de joc. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| GYGYLATINO a răspuns:

Sincer eu zic sa i spui acar mamei tale fapta recunoscuta e pe jumatate iertata si chiar daca nu o sa le spui ei tot o sa afle la sedinta cu parinti asta la note se mai intampla dar sfatul meu e ca dupa vacanta sa rogi profu sau profa de mate sa te asculte si iti vei mari nota crede-ma si atuncea va fi mai bine asa ca bafta.

| RallucaEllena explică (pentru GYGYLATINO):

Multumesc. A aflat deja ^^

| GYGYLATINO a răspuns (pentru RallucaEllena):

Bravo ma bucur si mersci ca mi-ai luat sfatul in coniderare raluca

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepta situatia, spune-le si incearca sa inveti mai bine pe viitor.

| ImCalledLamă a răspuns:

De aflat tot o sa afle straight face Dar e ceva serios. S-a intamplat ceva cu tine. Ce clasa esti? Si daca vrei sa imi dai mesaj cu ce s-a intamplat, de ce ai scazut atat.

| RallucaEllena explică (pentru ImCalledLamă):

Anturajul. Si prea mult petrecut in fata calculatorului. Sincer chiar vreau sa iau o pauza de la atat' calculator. Sa imi fac un program. Dar nu stiu cum. Oricum o sa fac pregatire la mate. Si pot sa zic ca s-au luat doar 4 note peste 5 in teza, restul pana la 20 sub 5... Eu zic ca e si vina profesorului de s-au luat notele astea. Ca nu suntem o clasa slaba.