| taineamea a întrebat:

Scoala vietii sau educatia - care considerati ca e mai importanta si de ce?

8 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

In primul rand educatia o primesti de mic, dupa aceea iti formezi scoala vietii

| 0rlando a răspuns:

Dacă nu ai educație, vei fi doar un repetent în școala vieții.

| CupY a răspuns:

Școala vieții deoarece sunt atâtea exemple de persoane de succes care nu au avut o educație prin școală. Educația este excepțională însă nu în rigiditatea acestui sistem. Fiecare are modul lui favorit de a învăța lucruri noi. Iar sistemul actual de educație nu are alt scop decât să te facă muncitor de rând să mai împrumute Basescu 4500 para pe spatele tău (cam atât e datoria pe cap de locuitor datorită împrumutului la FMI)

Uite completarea celor spuse de mine : http://www.forum4you.ro/motivul-educatiei-slabe/

| pcris a răspuns:

Amandoua. Cel mai bine este daca se completeaza una pe alta.

| catzalin a răspuns:

Scoala vietii fara educatie e ca educatia fara scoala vietii.

| D9THC a răspuns (pentru catzalin):

Haha, bun raspunsul happy

| catzalin a răspuns (pentru D9THC):

Saru`mana

| Mikaela20 a răspuns:

Depinde... La ce fel de educatie te referi la cei 7 ani de acasa sau la scoala in sine dar eu consider ca este mai importanta scoala vietii decat educatia pentru ca degeaba stii multe chestii daca nu stii cum sa le folosesti si cum sa le manevrezi. De fapt aceste 2 conlucreaza.Acesta este punctul meu de vedere big grin