| Bisbiavatar12 a întrebat:

Considerati liceul mai greu decat scoala gimnaziala? Voi ati acordat importanta notelor din liceu?

Răspuns Câştigător
| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Cu siguranta liceul este mult mai greu decat gimnaziu pentru ca tu te maturizezi, ai multa informatie de acumulat, ai si un bacalaureat de luat in calcul. Notele din liceu sunt importante daca parintii tai te forteaza sa iei note mari sau daca tu vrei sa iti pastrezi bursa, dar dupa ce termini liceul o sa razi cand o sa iti amintesti ca ai luat un 2 sau un 4 la o anumita materie. Bineinteles nu trebuie sa ignori complet notele pentru ca poti ramane corigent sau repetent laughing, dar nu trebuie neaparat sa fii nici de 10 pe linie. Succes la liceu!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,da

| T0T a răspuns:

Normal că e mult mai greu. Nu am acordat importanță deloc notelor. Important era să trec și să știu pentru mine ce era mai important.

| anamariarot a răspuns:

Mie mi s-a părut mai greu liceul decât școala gimnazială, mai ales în clasa a IX-a când îmi doream mai mult decât orice să mă întorc în clasele V-VIII laughing.
Eu personal am acordat importanță notelor doar de la materiile care mi se păreau mie mai importante happy

| AnoAnonima0 a răspuns:

Nu.