| AylinS a întrebat:

Se poate ca o alta persoana, din afara sa-ti schimbe poza la avatar?
Adica eram azi pe mess si deodata mi s-a schimbat poza(eu n-am umblat sa o schimb).
Si daca se poate, tie nu-ti apare ca se misca mouse-ul?
acum mult timp mi-a umblat fostul iubit in calc cu team viewer, dar l-am sters(programul).
MErsi anticipat.

3 răspunsuri:
| blackwidow a răspuns:

Da, se poate. Prin trei variante(numai ultimele doua sunt favorabile in cazul tau):
1) ai dat cuiva parola, a intrat pe contul tau si ti-a schimbat poza
2) acele programe pe care ti le instaleaza cineva in calculator, dupa care pe baza ip-ului intra la tine. Daca stateai pe mess, poate nu ai fost atenta ca ti s-a miscat mouse-ul. Poate ai vorbit la telefon, poate ai plecat din camera, iar in timpul asta cineva ti-a schimbat poza. Insa, cand iti umbla cineva in calculator, vezi cum se misca mouse-ul, intr-adevar.
3) vreun hacker; insa mi-e greu sa cred ca te-a gasit exact pe tine si in cazul nefericit in care a facut-o, s-a gandit sa-ti modifice poza de la avatar? Ciudat nu?
Nu prea conteaza cum s-antamplat, conteaza ca se poate intampla.

P.S. Poate ai un virus.

| BlueByte a răspuns:

Nu este posibil decat daca persoana respectiva are acces la parola ta.Ma refer din exterior.Dar poate ai contactat un virus.Incearca sa reinstalezi mess-ul.Nu are legatura cu team viewer-ul.Accesul la calculatorul tau se face pe sesiuni, doar cu parola generata automat de program. Cand cealalta persoana termina treaba in pc, nu mai poate intra din nou fara voia ta.

| 9dianaa a răspuns:

Salut! Nu mi s-a întâmplat niciodată așa ceva... cred că ai viruși! Încearcă să-ți reinstalezi messul :* Baftă multă! Fundiță?