| alina12em a întrebat:

Seara buna! Stie cineva cam cat e de mers de la autogara pana la vama (in Pitesti. deci daca e cineva care cunoaste mai bine, intreb mai ales pe pitesteni), daca se poate ajunge pe jos intr-un timp sa zic acceptabil (pana-ntr-o juma de ora, maxim o ora) si daca nu, de unde iau masina...

7 răspunsuri:
| EvaLove a răspuns:

Depinde de la care autogara. de la autogara din nord trebuie sa iei autobuzul, 19 sau 2 si cobori la penultima statie. Mergi cam 15-20 de minute. Si de la autogara cealalta de la gara tot asa trebuie sa iei autobuzul si sa cobori la penultima statie(adica dupa parcul din prundu) oricum o sa vezi acolo ca scrie mare vama pitesti. Statiile de autobuz sunt aproape de ambele autogari. Trebuie doar sa traversezi.

| alina12em explică (pentru EvaLove):

De la autogara din apropierea Auchan ului, sau ma rog in drum spre Auchan. Sa-ti spun concret cea de nord sau... sper ca ti-ai dat seama, ar semana din spusele tale cu cea de a doua (scrisul ala mare vama pitesti). aia e?

| EvaLove a răspuns (pentru alina12em):

Autogara din nord e departe de auchan, dar spre auchan trebuie sa mergi ca sa ajungi la vama. voiam sa zic ca o sa vezi din autobuz pe partea dreapta o cladire pe care scrie mare vama pitestilaughing deci din autogara, iesi la strada principala, traversezi, mergi 50m in fata si ai ajuns in statie, te urci in 2 sau in 19, si cobori dupa ce vezi vama. sunt vreo 11 statii

| EvaLove a răspuns (pentru alina12em):

Cauta si pe google maps ca sa iti faci o idee

| alina12em explică (pentru EvaLove):

Aaaa ok. Cred ca aia din nord (nu am auzit de nicio gara, la asta la care vreau sa ajung) deci da 19, 2. 15-20 minute mai intreb unu altu si ajung. sau poate mai departe decat trebuite, nu-i bai ma intorc (nu ma bazez pe asta, o sa belesc si eu ochii) Is redusa mintal in ceea ce priveste orientarea, invat eu! Merci frumos pentru toate detaliile (si sunt din Topoloveni, nu stiu mare parte din Pitesti, doar centrul, acolo stiu sa ajung slava domnului). aa si da la intersectia aia mare adica dreapta te duce spre Gavana stanga spre autogara asta la care vreau sa ajung, aia e.

| EvaLove a răspuns:

Pe jos nu poti sa ajungi, e departe. dar intrebi pe cineva unde e statia, iti iei bilet si te urci in 19 sau 2

| AlexXela2 a răspuns:

45 de minute cu un taxi sau chiar mai putin