| eXecutor a întrebat:

Seara TPU acum 2 zile mi.am facut gaura in limba, si am piercing cu tija mica, limba s-a umflat, si mi s-a facut o chestie alba pe limba si e lipicioasa, am patit ceva?
si mi s-a facut si sapatura in limba din cauza ca limba s-a umflat si tija o strange, si bila de sus a sapat in limba, se poate intampla ceva?
cel mai bun raspuns cu mai multe amanunte primeste funda

15 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Se usuca si cade.

| CryChristiAN a răspuns:

Stiai ca, dupa ce ti-ai pus piercing, specialistii au facut cercetari si au descoperit ca in locul unde ti-ai pus piercing-ul sunt peste 3.500 de bacterii, dintre care 1785 sunt inca necunoscute?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Daca esti prost...du-te la doctor.

| MrSoapte a răspuns:

Scoate mizeria aia de piercing si, incearca sa ajungi la doctor (de preferat, cat de urgent se poate)!

| Pufffx a răspuns:

Da-te cu betadina.

| Pufffx a răspuns (pentru Pufffx):

Betadina e pentru taieturi externe dar unui prieten care i s-a umflat limba a zis ca sa isi dea pe tija de la pircing cu de aia.

| Pufffx a răspuns:

Da-te cu glicerina.

| Samurah a răspuns:

Http://www.eva.ro/......21588.html

Poti sa dai coltu' daca se complica, du-te repede la medicul specialist!

| Deenniissa a răspuns:

Chestia aceea alba e puroi! Nu trebuia sa faci asa ceva de unul singur, fara acordul doctorului de familie sau fara prezenta lui! Nu ai facut bine! Du-te de indata la spital, sau la doctorul de familie! Si, nu mai fa asa ceva!

| eXecutor explică:

Vezi-ti de treaba ta, daca nu sti sa raspunzi taci mai binewinking

| eXecutor explică:

Samurah mersi pentru site
mie mi s-au intampalt urmatoarele

O scurgere gabena sau verde din locul piercingului (una albicioasa sau limpede este normala);
Locul piercingului devine foarte rosu, se umfla sau devine foarte sensibil;
Apare un absces in locul piercingului;
Sangerarea dupa vindecare;
Febra.
mie imi curge o chestie albicioasa in niciun caz verde, gaura este pozitionata corect, si nu este nici un puroi, sunt celulele moarte, de ce nu vorbiti oamenilor daca nu aveti treaba cu piercingurile? puffix mersi o sa-mi cumpar glicerina
Seby ce se usuca si cade ma limba? laughing
oricum asteptam sfaturi clare, nu chestii de genul astalaughinglaughing
e normal sa faca asa fiinda limba e umflata dar na.

| Seby90 a răspuns (pentru eXecutor):

Da eram ironic. Nu-s cu piercu' da am zis sa te descretesc putin.

| eXecutor explică:

Nu stiam asta, dar nu o sa ma speri asa usor si sa il dau jos tongue
gaura o sa se faca cum trebuie si nu o sa mai am treaba tongue

| CryChristiAN a răspuns (pentru eXecutor):

Treaba ta. Nu te-am speriat. Ti-am comunicat doar ce au descoperit statisticilehappy

| Leoaica20 a răspuns:

Pai din pacate n-ar trebui sa-ti faci asa ceva! Pt ca asa i s-a facut si verisoarei mele: iti spun ce trebuie. sa faci: LA SPITAL CU TINE! pentru ca chestia aia alba e puroi din pacate