| KingSize a întrebat:

Simtiti uneori nevoia sa "evadati" din viata asta banala si plictisitoare in care sunteti captivi?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Fiecare om "evadeaza" in felul sau propriu. Chiar daca nu pare, fiecare om are "locul sau fericit" sau o actiune care il duce il acel loc.
Banala si plictisitoare nu cred ca sunt cuvintele cu care as descrie viata, cred ca este mult mai rea, de asta lumea are nevoie de acel coltisor special unde se poate incarca bateriile pentru inca o runda cu viata.
Daca s-ar putea eu as locuii in locul unde evadez eu, parca ma si vad, o bucatarie imensa de vara, in care port un sort pe care scrie "Weird and proud" si imi canta harpa magica din Jack si vrejul de fasole.
Parca simt gustul fantanii de ciocolata amaruie si parca vad lanurile mele de ardei iuti, totul intr-o cabana la munte.
Si ma trezesc in ilogica asta viata care imi trage o palma din ce in ce mai tare in fiecare zi, bine ca am ( Y )ul mare.

9 răspunsuri:
| Mikasa a răspuns:

Da... Wow. Ai descris exact cum ma simt cateodata. Cred ca este din cauza monotoniei happy Ar trebui sa mai incercam si lucruri noi din cand in cand.

| KingSize explică (pentru Mikasa):

Chiar ar trebui... happy

| W3R4 a răspuns:

Da,ca orice om...dar sunt doar clipe de moment, care trec imediat. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa, dar unde, cind si cu ce?
Timpul si finantele nu-mi permit chiar daca as sti unde.

| vangaelis a răspuns:

Da, de multe ori.

Răspuns utilizator avertizat
| Florincrap a răspuns:

Da. Pentru mine, lumea asta este asa de ciudata...

| valintinvalic2011 a răspuns:

Eu nu as spune ca sa (evadez) dar ca parca m-am saturat sa traesc si vreau ca toti sa ma asculte pe mine dar daca sa ma asculte eu sa ma fac ca nu-i aud si nu-i vad pentru ca asa in viata nimeni nu te va ruga mult mult pina la un timp te va lasa in pace dar eu as dori sa nu ma lese in pace dar sa ma roage in continu sa fac ceea ce vreau )

| Shane a răspuns:

Da. Si banuiesc ca si tu vrei asta. Incearca sa faci ceva ce-ti place.un hobby. Ceva iesit din comun.