| elena a întrebat:

Spiritele celor morti pot comunica cu noi si cum anume?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cam greu. Totusi se pare ca Bogdan Petriceicu Hasdeu a reusit si a comunicat cu Iulia, fiica lui, pentru ca sa ridice un castel... construit in intregime dupa indicatiile spiritului Iuliei, dupa cum sustinea tatal ei.
http://www.ici.ro/romania/ro/cultura/mz_iuliahasdeu.html
Se spune ca uneori se aude... Iulia Hasdeu cantand la pian... Oricum asta aduce multi vizitatori muzeului.

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu nu cred ca se poate.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu ai cum sa faci asa cevatongue

| Wtf9000 a răspuns:

Da, intereseaza-te cum se face spiritismul. Numai ca daca nu esti pregatit pentru asa ceva, ajungi la sanatoriu. laughing

| sergiu25bc a răspuns:

Poi o persoana se zice in momentul in care a murit 40 zile spiritul lui este liber pe pamint. Iar dupa acele 40 zile este plecat in o alta sfera.Pentru mai multe detalii va recomand aceasta adresa.Aici am gasit raspunsul la multe din intrebarile mele.
www.ezoterism.com.

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Da. mie mi s`a intamplat sincer.straight face chiar daca pare ciudat:-s
desi pentru a comunica cu tine trebuie sa crezi foarte mult in spirite. astfel ele vor crede ca pot avea incredere in tine.:]

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Intreaba pe dan diaconescuhee hee

| emilica95 a răspuns:

Sunt multe lucruri legate de asta. sunt cateva emisiuni adevarate nu otv, dan diaonescu yawn... uita-te pe zone reality happy

| bunica a răspuns:

Cred ca prin vis.eu cand il visez pe tatal meu ma prevesteste de ceva rau si asa si este.

| Ioonela a răspuns:

Nu. cel putin eu asa cred.happy

| Ella_6365 a răspuns:

Prin vise... i s-a intamplat matushii mele de mai multe ori sa viseze cum sa nu faca aia, sa nu faca nu stiu ce ca se va intampla ceva rau... acum o fi fost un simplu vis, nu am de unde sa stiu, dar eu cred ca se poate. daca nu ti se intampla, iti este mai greu sa crezi

| curaj a răspuns:

Prin postul OTV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca pot, prin intermediul sarlatanilor care scot bani frumosi din postura de "releu".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem.ptapastia intre noi este prea mare si numai satan poate face aceasta pentru a insela chiar si pe cei alesi. Dumnezeu spune altceva despre cei ce sunt in locuinta mortilor.in biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. depinde de persoane. stiu pe cineva care a facut spiritism cu niste prieteni cand avea 15 ani (acum are 54) si au patit niste chestii destul de vizibile. plus ca eu am patit o chestie foarte ciudata azinoapte. stateam in pat si era intuneric si eu am un telefon nokia e66 care statea pe birou in husa, si la capul patului langa biblioteca a aparut o lumina ca de telefon (fiind bezna) care a durat ceva gen 3 secunde. mi-a fost frica sa ma uit mai bine si inca ma intreb ce era

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate f bine prin vise. eu am patit. am visat un barbat timp de 7 luni si il visam odata pe luna in zilele de 20, 21, 23,. pana la 29.straight face si simteam prezente in camera. oricum o trecut laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca inteleg prin ce treci.cu siguranta putem; cu gandul, gandindu te intens, cu parere de rau si dragoste la cel cu care doresti sa comunici si chiar vorbind singura el va veni sub forma unui vis.nu te indoi de acest lucru, exista viata dupa moarte, am putea vorbi oricand cu ei daca ne am putea folosi toata capacitatea creierului. daca vrei sa stam de vorba iti las id meu:stefan_forza_roma_diadora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pot comunica c noi dar asta numai sa vrei si tu sa comunici cu ele. Mie mi s`a intamplat o chestie ca asta si am vorbit cu el.Cum s`a intamplat, eram in pat si ma uitam la tv pana cand a m schimbat programul si am gasit un program in care se vorbea de spirite si am incercat sa vorbesc si eu cu tatal prietenului meu, am vb si mi-a dat raspunsul prin troxnirea mesei in care era asezat televizorul, iar eu atuncea am l`am rugat sa o lase pe mama prietenului meu sa se odihneasca pentru ca ea imi spusese cu cateva zile ca nu poate sa doarma din cauza sotului ei deoarece il simte mereu langa ea, dupa cateva momente i-am vazut capul spiritelui prin umbra de la televizor...si mi-a dat raspunsul ca o lasa sa se odihneasca. Iar eu a doua zi am intrebat`o pe mama prietenului meu si mi-a zis ca nu s`a mai odihnit niciodata cum s`a odihnit in seara aia, atunci mi-am dat seama ca intr-adevar exista spiritul lui in casa chiar si dupa 40de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printr-o tabla din lemn.de brad.

| gruici a răspuns:

Da. mi-a murit baiatul, la 21 de ani, in urma unui accident.la inceput nu mi-am dat seama ce se intampla, dar semnele erau tot mai evidente. imi arata ca e cu noi, dar noi nu-l vedeam, nu-l auzeam. au fost multe semne si in spcial legate de cifra 22, data in care a plecat dintre noi.