| NoName123 a întrebat:

Spuneti-mi niste nume de caine(mascul) in engleza happy

Multumesc Anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Denysse92 a răspuns:

Lista nume de caini:
A

Aaron, Abaster, Abba, Abbey, Abbot, Abby, Abel, Abelard, Abercrombie, Aberdeen, Abigail, Abiner, Abra, Abraham, Absolut, Acapulco, Accord, Ace, Achilles, Ackerly, Action, Ada, Adalia, Adam, Adamson, Addison, Adele, Adelhard, Adina, Admiral, Admiral, Adolph, Adora, Adrielle, Aesop, Agatha, Ailina, Ajay, Aki, Akuna, Akuti, Aladdin, Alaric, Alba, Albert, Alberto, Aldwin, Alena, Allegra, Alesia, Alethea, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alida, Alonso, Alpha, Alpin, Alvin, Ambassador, Alroy, Amanda, Amelia, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Annie, Anwell, Anchovy, Amistad, Anastasia, Angelica, Anthony, Anton, Apollo, Aramis, Archer, Archibald, Ares, Aristocrat, Ariston, Aristotle, Arlington, Armand, Armina, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Athos, Atlantis, Atlas, Attila, Augustus, Austin, Azor

B

Babushka, Bacchus, Bacon, Bailey, Baki, Baloo, Baly, Bandit, Bang, Banner, Barak, Barb, Barby, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Bazoo, Bea, Beachboy, Beacons, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beatrice, Beauregard, Becker, Beengy, Beeper, Beethoven, Beetle, Beggar, Beige, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, Bert, Bertie, Bicko, Bigfoot, Bijou, Bilbo, Bill, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackie, Blackjack, Blackle, Blair, Blake, Blaze, Blitz, Blue, Bo, Bob, Bobby, Bobi, Bobik, Bobita, Bobo, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojan, Bojangles, Bolid, Bolide, Bond, Bondy, Bopp, Bouchon, Boumbo, Bounty, Bourbon, Boxie, Breezie, Brioche, Brita, Britt, Bruni, Bruno, Brutus, Bruxa, Bubbles, Bubico, Buck, Buddy, Bungee, Bunny, Buster

C

Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Chakira, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Charlie, Chef, Chelsea, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chunk, Churchill, Cicerone, Clapton, Clarence, Claude, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Coco, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable, Cris

D

Daisy, Dakota, Dale, Dali, Dana, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davinci, Dean, Deano, Deavey, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Doly, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dora, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude, Duke

E

Eady, Eagle, Easyrider, Eaton, Ebony, Echo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Efendi, Effie, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elliot, Ello, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emin, Emperor, Enki, Enya, Enzo, Enzo, Ernie, Eros, Ery, Eskimo, Esmeralda, Espion, Essie, Ethel, Eva, Everett

F

Falcon, Fane, Fangy, Fatso, Fatty, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Fiona, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

G

Gaffer, Galileo, Gambler, Garfield, Garfunkel, Garp, Gaspar, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, General, Gennie, George, Geronimo, Ghost, Gianny, Gideon, Gillian, Gin, Ginger, Gitte, Gizmo, Gobble, Goblin, Gogu, Goliath, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Grace, Greystoke, Grits, Grivei, Grizzle, Grizzly, Groom, Groover, Grouncho, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guppy, Guru, Gussie, Gusy, Gyddy

H

Handsome, Hanno, Hansel, Happy, Hardy, Harley, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hasser, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hippo, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane

I

Iago, Ian, Iarbas, Ibis, Iceberg, Icelus, Icky, Icon, Ida, Idabel, Idea, Idola, Idris, Ignatius, Ike, Ilene, Ilia, Illiad, Illusion, Illy, Ilona, Ilse, Immanuel, Immy, Implorer, Ina, Indi, Indiana, Indie, Ines, Inferno, Ingrid, Inspector, Ira, Irene, Iron, Isaac, Isabel, Isadora, Ishmael, Ishtar, Isley, Ivan, Ivana, Ives, Izard

J

Jack, Jackpot, Jackson, Jade, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jean, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jelly, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Jons, Josh, Joshua, Joy, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Jupiter, Justin

K

Kabora, Kaboum, Kabrio, Kadabra, Kadi, Kadja, Kaessi, Kaf, Kafra, Kahan, Kahlua, Kai, Kaijak, Kaïna, Kaisa, Kala, Kanta, Kara, Kate, Keanu, Kelly, Kennedy, Keno, Kentucky, Kenya, Kermit, Kevin, Kid, Kiki, Kilo, King, Kipling, Kit, Kliff, Kliffkool, Klyde, Koda, Konto, Koty, Kudo, Kuky

L

Lady, Laker, Lancelot, Larry, Lastun, Lawrence, Leo, Levi, Lewi, Lexis, Lilac, Limma, Lincoln, Linda, Lion, Lionheart, Lisa, Livingstone, Lord, Lottus, Louis, Lover, Lucy, Ludwig, Luky

M

Macho, Mack, Mackenzie, Macmillan, Maduro, Maestro, Maggie, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maxi, Maximillian, Maxwell, Mayo, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Miles, Milo, Miner, Missy, Mole, Molly, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Moritz, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy

N

Nabor, Nacho, Nack, Naïade, Naica, Naila, Naim, Naima, Nais, Naïtica, Nakao, Nakieta, Nala, Nalok, Nalva, Nana, Nandel, Nandila, Nane, Nanto, Napoleon, Nappy, Neige, Neil, Nelson, Nemo, Neptune, Nero, Neville, Nicholas, Nick, Nifty, Niger, Niko, Nippon, Noah, Noel, Novella, Nugget, Nunu, Nymphe

O

Occia, Ocki, Odana, Odas, Odeo, Odie, Odillo, Odina, Ogie, Ohry, Oka, Okay, Okki, Olena, Olinde, Olivia, Olivier, Olla, Olly, Omer, Onex, Onka, Onny, Orex, Oria, Orion, Ork, Orpheus, Ortega, Orzon, Oscar, Osiris, Osko, Osrina, Ossy, Otell, Otello, Otto, Ouragan, Ox, Oxie, Oxy, Oz, Ozzie

P

Pabsi, Pacha, Paco, Paddie, Padjo, Pado, Padou, Pako, Paloma, Paly, Pan, Pandor, Papik, Paradise, Paters, Patrick, Patton, Paul, Paulie, Peaboy, Peanuts, Pearl, Peddler, Peewee, Penguin, Penn, Permond, Perseus, Peter, Petra, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pier, Pierre, Pif, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Pitty, Plato, Plecki, Ploum, Pluto, Poet, Pogo, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porter, Potter, Pretty, Primo, Princess, Puffy, Puggy, Pukka, Pumba, Pumpkin, Pyn

Q

Qalos, Qanda, Qenni, Qondor, Qora, Quack, Quad, Quadro, Quaff, Quanter, Quark, Quarlos, Quax, Quayle, Queasy, Queen, Queeny, Quella, Quennel, Queno, Quentin, Querida, Quest, Quibble, Quick, Quickie, Quico, Quid, Quidam, Quiet, Quilt, Quintessa, Quiqui, Quirina, Quirk, Quizzie, Quota, Quoth

R

Rada, Radi, Raf, Rafale, Rafka, Rags, Raiza, Rajah, Rambo, Randy, Ranger, Ranger, Rangoon, Rank, Raskan, Rasputin, Rawette, Rayn, Reeves, Reggy, Reia, Reima, Reinbert, Relly, Remington, Renee, Renegade, Renzo, Repo, Reuben, Reve, Rex, Rexy, Rezia, Rhett, Rhino, Ricky, Riff, Rifle, Rigby, Rika, Riley, Rilka, Ringo, Ripley, Rips, Risa, Rissy, Rita, Riva, Rob, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rojo, Roman, Romulus, Ron, Ronco, Ronna, Rookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Roxina, Roxy, Roy, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner, Russ, Rustine, Rusty, Rux, Ruxi, Ryane, Ryno

S

Sadie, Sam, Sammy, Sandy, Sasha, Scooby, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelby, Shelly, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smoke, Smokie, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sophie, Sorcerer, Sparky, Speed, Spence, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

T

Taffy, Tag, Tasha, Ted, Teddy, Tennyson, Terror, Terry, Thalia, Thatcher, Theo, Theodore, Theosy, Thinng, Thomas, Thumpers, Thunder, Tigger, Titan, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Trhief, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar

U

Uba, Ubizza, Ufa, Ukita, Ulkus, Ullie, Ulmo, Ulysses, Umax, Umelli, Ummi, Unaghi, Unde, Undini, Ungana, Unix, Unna, Unny, Upsa, Ural, Urane, Urbano, Urbi, Uriell, Urmi, Urmuz, Ursa, Usara, Uscha, Uschie, Usia, Uska, Utaka, Utch, Utte, Utti, Utzi, Uxie, Uza, Uzou, Uzzi

V

Vail, Valdemar, Valdez, Valentina, Valentine, Valentino, Valerie, Valli, Vallorie, Vamp, Vance, Vanda, Vanessa, Vanilla, Vega, Vegas, Veggie, Venetta, Venice, Venus, Verdi, Verdon, Vernice, Veron, Verona, Veronica, Vertigo, Vesta, Veteran, Vex, Vica, Vicky, Vico, Victor, Victoria, Victory, Vidal, Vidor, Violet, Vogue, Volare, Volta, Vonce, Vonnegut

W

Wacco, Wacky, Wags, Waika, Waker, Waldo, Wali, Wallace, Wallet, Wallflower, Wallima, Wallys, Walter, Wandor, Wanika, Wanja, Warrior, Watery, Weasel, Weaver, Weenie, Wella, Wellington, Wesley, Whiskey, Wickie, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Willow, Willy, Wilson, Wimpy, Winner, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler, Wrigley

X

Xafie, Xanadu, Xandel, Xanter, Xanthie, Xavier, Xeda, Xelima, Xelli, Xena, Xendi, Xene, Xenia, Xeniana, Xenon, Xenzi, Xeo, Xera, Xeres, Xero, Xetty, Xia, Xida, Xiena, Xilke, Ximena, Ximo, Xin, Xista, Xit, Xiva, Xo, Xoltan, Xome, Xorry, Xoto, Xybitzy, Xyper, Xyro, Xytta

Y

Yaakov, Yacker, Yackomo, Yadde, Yago, Yambo, Yana, Yannek, Yaphe, Yarnie, Yaro, Yaz, Yda, Yelena, Yeller, Yen, Yen, Yena, Yepa, Yesterday, Yeta, Yichi, Ynka, Yo, Yogi, Yoke, Yoko, Yolana, Yolande, Yona, Yonder, Yoola, Yorga, York, York, Yosemite, Yourie, Yrian, Ysanne, Yssel, Ytor, Yuki, Yunior, Yuppie, Yuppie, Yuri, Yvette, Yvonne

Z

Zabrina, Zacary, Zacharias, Zacherl, Zack, Zada, Zadie, Zaida, Zaki, Zaky, Zalla, Zama, Zantis, Zapette, Zara, Zarra, Zarro, Zazie, Zazu, Zebo, Zeck, Zed, Zeder, Zeff, Zeitz, Zella, Zenab, Zene, Zenith, Zentu, Zeppo, Zesta, Zeus, Zia, Ziggy, Zoe, Zola, Zoltan, Zonk, Zori, Zorn, Zoukie, Zowie, Zoya, Zucker, Zuper, Zurich, Zylon.

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu în ce țară ești în România sau în altă țară?

| BoboKitty a răspuns:

Bob,yorky,patros,hiv asa ii cheama pe ai mei si vulpino

| Rozette a răspuns:

Am sa iti dau atat nume de caini in romana cat si in engleza, sa ai de unde alege:

Nume de caini cu litera A

Azorel, Alma, Ada, Ariston, Amperium, Aaron, Abbot, Abel, Abercrombie, Abiner, Abraham, Ace, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Ambrose, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Animal, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Archie, Aristocrat,Aristotle, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus, Austin.

Nume de caini cu litera B, C si D

Bubico, Bobita, Bunny dog, Banner, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacon, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtail, Bogart, Bogie, Bojangles, Bond

Cicero, Casper, Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Captain, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca,
Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chump, Chunk, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Claudius, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Dino, Denver, Dingo, Da Vinci, Dale, Dali, Dan, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo,Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson,Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, DrummerDude

Nume de caini cu litera E, F, G si H

Elliot, Enzo, Eddy, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Fiona, Fufa, Fang, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier,Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Grivei, Gianny, Gaspar, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goethe, Goliath, Golly, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gunner, Guru, Gus, Gussie, Guy

Hillary, Happy, Hasser, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Holmes, Homer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane, Hutch.

Nume de caini cu litera J, K, L, M si N

Jelly, Jupan, Jean, Jackie, Jack, Jackpot, Jackson, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jason, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin

Kelly, Konto, Kuky, Kaiser, Keanu, Kellog, Kennedy, Kentucky, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, King, Kipling

Lord, Luana, Lilly, Lastun, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Leap, Leo, Leprechaun, Levi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lord, Louis, Ludwig

Micky, Mario, Mimi, Mitzi, Macho, Macintosh, Mack, Mackenzie, Macmillan, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammoth, Marc, Marco, Mark, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Martian, Martin, Master, Matador, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nero, Nunu, Nana, Nerra, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel.

Nume de caini cu litera O, P, R, S, T si W

Onety, Ozzy, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Pantera, Pitty, Pynalti, Petty, Pal, Patrick, Patterson, Patton, Paul, Paulie, Pavolv, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Piers, Pilot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, President, Primo, Princess

Rex, Rasfug, Ranger, Ralph, Rambo, Randolph, Randy, Ranger, Rasta, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rider, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rolls, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Sally, Samurai, Santo, Santos, Sarge, Sassoon, Scar, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Sebastian, Senior, Sergeant, Seth, Seuss, Seymour, Shadow, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Sirius, Skipper, Skittles, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Solo, Solomon, Sorcerer, Speed, Spence, Spencer, Sphinx, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Tarzan, Teddy, Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theo, Theodore, Thief, Thing, Thomas, Thumper, Thunder, Tigger, Titan, Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Wanda, Willy, Walker, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler.

Sper ac ti-am fost de folos. Spor la ales!

| SuntUnCartof a răspuns:

Arlen
Arthur
Avery
Baird
Balfour
Bancroft
Bard
Barkley -
Barlow -
Baron
Barry -
Barton -
Baxter -
Beckham
Beecher
Beeman
Benson
Blaine
Blair -
Boyd
Bradley
Brady
Brendan
Brian
Brice
Brock
Cadby
Caddock
Calder
Calhoun
Calvert
Camden

sper ca te-am ajutat happy

| marionettetolife a răspuns:

Faty Figo Fiddo Fumb Felto Fiedo Fiesta
Grum Gordon Gruido Garban Giedo Gampsy
Happy Harpo Hello Hippi Humpy Hero
Iada Iumica Iampo Ielli Iummi Iayo
Jesi Jadda Jelmi Juarez Jinka Jedak
Kate Kia Kela Kiana Kempa Khen Krime
Lia Lea Leana Lube Leon Leo Lumpi Lada

cuky

| VampDiaries a răspuns:

Nume de caini cu literele A B C D E :

Aldo Aritmy Alka Alpha Apollo Aslan
Beno Bida Bella Benia Bobbi Bex
Cedar Caspy Cool Cody Conty
Dino Dingo Dale Dempi Diara Dug
Elmer Eyko Enzo Elmo Eldrin Elfi

Nume de caini femele si masculi cu literele F G H I J K L

Faty Figo Fiddo Fumb Felto Fiedo Fiesta
Grum Gordon Gruido Garban Giedo Gampsy
Happy Harpo Hello Hippi Humpy Hero
Iada Iumica Iampo Ielli Iummi Iayo
Jesi Jadda Jelmi Juarez Jinka Jedak
Kate Kia Kela Kiana Kempa Khen Krime
Lia Lea Leana Lube Leon Leo Lumpi Lada

Nume de caini de lupi sau alte rase cu literele M N O P Q R

Mada Mira Meina Mono Mona Mopi Mutik
Neo Nadda Nelina Niada Nelia Numeo
Odes Oria Oto Oman Oxi Olpi Onika
Pania Pedro Pexia Pasat Pesia Peda
Quar Quino Quida Qual Quant Quel
Raddo Reiko Reika Remina Rex Rexmo

Nume pentru catei caini si "dulai" cu literele S T U V X Y Z

Sarra Siera Sedmo Sikka Suvo Suito
Tiara Tante Tedric Teo Tia Timo Timi
Udri Uber Unto Undo Uxi Ulbe Umik
Vela Veda Venta Ventri Viabo Veico
Xela Xenta Xiado Xalve Xeda Xelma
Yella Yelli Yenta Yeva Yubo Yutic
Zelda Zibar Zemte Zidane Zibili Zia

Sper ca veti gasi cel mai potrivit nume pentru cainele vostru. Un aspect esential de care ar trebui sa tineti cont este faptul ca numele cainelui ar trebui sa fie cat mai mic, mai usor de pronuntat iar astfel si mai usor de retinut. Indiferent de ce rasa are cainele sau marime, ca este caine de lup sau nu, ca este un caine mic sau mare, numele este preferabil sa fie scurt. Cainii nu au o memorie la fel de buna ca noi oamenii, mai ales cand sunt inca micuti.

| AtomiX a răspuns:

Tino; Adam; Angelo; Meister; Snoop; Jester; Oskar; Buford; Tazz; Rudiger

Sper ca te'am ajutatwinking!

| Ioana_9117 a răspuns:

Arthur big grin

| Bogdanmarianmgh a răspuns:

Eu am gasit aici
https://pedanny.blogspot.com/2021/04/nume-de-caini.html

Sunt foarte bune o sa îți placa

| hypemaster a răspuns:

Bob mike max woffy

| Ariana54 a răspuns:

Poti sa ii pui numele toby pufy Tomy... Funda?:X

| Gavrilescu_Razvan_1997 a răspuns:

Spuneti-mi si mie va rog frumos niste servere de minecraft non-premium de prison
!

| Antikrist_3871 a răspuns:

Fluffy
Razor
Blacky
Sandy
Kinta
Katie

| ZodIak a răspuns:

Bruno,misha,max,gino,cico