| AlexanderTPU a întrebat:

Spuneti-mi si mie experimente simple de facut acasa happy FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da drumu la un pix si vei vedea ca o sa pice-n jos, astfel testezi gravitatia.
Sau mai e chestia aia cu otet+bicarbonat
Mentosane+cola
Pune tifon peste un pahar cu apa, pune palma peste tifon, intorce paharul, mai tine mana vreo 20 de secunde si apoi ia-o. Apa nu o sa cada.

4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Apa rece+amidon de porumb.

| ta5232545 a răspuns:

Pai... Combina coca cola cu menta si o sa iasa o explozie, sau... ia o chestie de facut baloane de sapun si inlocuieste sapunul cu suc si apoi inghite baloanele laughing nu stiu. fi inventiv

| anonim_4396 a răspuns (pentru ta5232545):

O explozie? Pe bune? Stii macar ce-i aia explozie?

| costy28 a răspuns:

Trage o labalaughing)