| notsurewhoiam a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste statusuri sau mesaje dinalea despre prieteni viata sau despre nu stiu despre orice vreti cele mai frumoase au funda!

Răspuns Câştigător
| HrănescPorciCuLingurţa a răspuns:

Prietenii buni sunt precum trifoii cu patru foi. Greu de gasit si norocosi sa ii ai.

In lume nu exista straini, doar prieteni pe care inca nu i-am cunoscut.

prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imbosibil de uitat.

Un bun prieten iti va plati cautiunea de la inchisoare, dar unul adevarat va zice "A fost super."

Oamenii zic ca prietenii adevarati sunt greu de gasit, dar asta doar pentru ca deja sunt ai mei.

Prietenii buni sunt ca stelele. Ei vin, dar doar cei ce raman stralucesc cu adevarat.

Dintre toti prietenii pe care i-am intalnit, tu esti pe care daca as muri inaintea ta l-as astepta in cer.

Prietenii sunt ca chipsurile de ciocolata in prajitura vietii.

Singurul fel prin care capeti prieteni e acela de a fi unul.

Sa iti faci prieteni dureaza un moment, dar sa fiti prieteni dureaza o viata.

Prietenii sunt ingerii tacuti care ne ridica atunci cand aripile noastre au uitat sa zboare.

Daca toti prietenii mei ar sari de pe pod, eu nu as sari, eu as fi jos sa ii prind.

Imi petrec timpul cu niste oameni care vorbesc cu mine, stau cu mine si rad cu mine. Ii numesc prieteni.

Prietenii cei mai buni sunt ca diamantele, pretiosi si rari.

Cred in ingeri...aceia pe care Dumnezeu i-a trmis din cer. Dar le spun prieteni.

"Prietenie" e doar un cuvant, dar tu ii dai un inteles.

Prietenii nu te lasa sa faci lucruri stupide...singur!

Uneori, as fi vrut sa fiu tu, ca sa pot fi prieten cu mine.

Am pierdut din nou o zi intreaga cu tine. Dar nu ma vei pierde niciodata pe mine!

3 răspunsuri:
| Ancutss30 a răspuns:

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

| anutza_8496 a răspuns:

Gasesti de toate pe www.statusuri.ro

| mileyandbelinda a răspuns:

Vezi pe (hi9)si sunt poze cu statusuri foarte tari si amuzante, dar tu poti sa le scrii la status si sa pui si poza. fundita?