| albastrel a întrebat:

Stateam si ma gandeam maine ce sa gatesc. si chiar nu am nici o idee big grin.Ma puteti ajuta cu cateva sugetii? de exemplu ce ati manca voi acum?big grin

24 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pudding, salata, paste cu ce vrei tu ...etc

| Farcas a răspuns:

Pai o supa de legume, galuste de gris, taietei, sau ceva ciorbe de exemplu de burta, ciorba de peste, de perisoare etc. Felul 2 pilaf cu carne de pui, sau cartofi frantuzesti(gasesti pe net daca nu sti cum se fac) tot cu ceva carne pane, mamaliga cu ficatzei sau peste, rulada de carne, etc sunt o gramada... iar deserat ceva usor. budinca sau prajitura cu visine. Pofta buna! Sper ca te-am putut ajuta cu ceva ideei.

| viatadecacatt a răspuns:

Vreau un sandwitch day dreaming dar sunt la cura oooof ce viata grea

| Bishop a răspuns:

Snitel de peste, si mamaliga cu unt, smantana si branza happy

lolita
| lolita a răspuns:

Am gatit ciorba de perisoare si aripioare picante la cuptor.

| Barajag a răspuns:

O varza calita as manca, dar fara carne pentru ca trebuie sa tinem cont ca este Postul Pastelui, nu-i asa?hee heePai poti pregati un ghiveci cu legume la cuptor, o salata de vinete cu ceapa.Eu zic ca sunt niste mancaruri sanatoase. Pofta mare!big grin

| madalinutza a răspuns:

Hmm.thinking
Peste cu orezlove struck sau cu cartofibig grin
si daca vrei cu salata:d
sau o supa de legume.
sau.
Macaroane cu carne de puibig grin

| Tourniquet a răspuns:

Ciorba de burta [Yummiiiiilove struck]

| Shuellen a răspuns:

Spaghete de care vrei tu...
Macaroane cu branza si zahar la cuptor
Pui la rotisor
Aripioare de pui sau copanele la cuptor cu ceva legume
Cascaval pane
Mi s-a facut pofta de ciulama
Iti fac eu desertul daca vrei(zahar ars:X)
poti face si salata beof sau orientala
Sos cu carne de pui si cartofi

Numai are mama idei si nici eu:X
pofta buna

| albastrel explică:

Katiee chiar ma asteptam sa primesc raspunsurile urmatoare : pizza, cartofi prajiti big grin altceva ca pizza am mancat ieri si cartofi prajiti nuuu... ca s vrea sa tin si o mini - curahee hee, adica fara prajeli si pana in ora 18 big grin

| albastrel explică:

Hmmm Zazu suna bine...

| albastrel explică:

Ayrwen hmm mi-ai dat 2 idei foarte bunewinking

| Munchkin a răspuns:

Aaaa ciuperci umplute cu caşscaval topit...mmm o bunătate. Cred că asta am să gătesc mâine. big grin Îţi trebuie ciuperci mai mari (nu din alea la borcan) pe care le speli şi le cureţi bine. Apoi le umpli cu caşcaval ras şi le bagi la cuptor pentru 15-20 minute.
Sau Mac & Cheese. Şi ăsta e simplu de făcut, îţi trebuie nişte paste şi caşcaval ras. Fierbi pastele şi topeşti în unt caşcavalul ras. După ce ai topit caşcavalul il pui peste paste, amesteci, şi gata.
Yummmiiiii, deja mi-e foame...

| ilovemusic a răspuns:

Atatea mancaruri pe aicea ca mi s-a facut o foamelaughing, cand am vazut intrebarea mi-au trecut prin cap clatitele:X

| Katiee^^ a răspuns:

Asta inseamna ce cred eu :-s? Nu primesc pizza sad? laughing
Macaroane cu branza thinking Nu prea am idei big grin.

| Katiee^^ a răspuns:

Pizza love struck. Daca tot mi-ai facut pofta no talking, imi dai si mie maine big grin? [ bineinteles, daca faci happy ]

| Alisa a răspuns:

Musaca, sau pui cu smantana big grin

| Alien a răspuns:

Lapte cu cereale!

| criss:) a răspuns:

O supa de pui si piept de pui la gratar cu legumehappy

| criss:) a răspuns:

Mi s-a facut foamerolling on the floor

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
As manca putina supa de puibig grinlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as bea ceva bunnn, o Aqua de Valencia-suc de portocale, shampanie, bacardi, vodca.De mancat am mancat o bucatica de tarta cu picaturi de ciocolata, nuci si frisca, facuta de Assaf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi prajiti, nelipsitii cartofi prajiti. Singura mincare comestibila pe care stiu eu s-o fac laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O umbra de curcam la tava cu garnitura de trenrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor