| Lawrence a întrebat:

Ştie cineva cum pot construi un ring de wrestling şi ce materiale mi-ar trebui :d? Aş vrea să îl fac pătrat cam de vreo 5 mwinking. Sunt pasionat de aceste lupte.

14 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

2 saltele, cat sa faci un patrat mai mare, 4 bete mai groase de lemn, pe care le infigi in fiecare colt, iar corzile le poti faci ca in imaginea:
http://www.toywebb.net/images/wwf-ring-figures.jpg
Succes la lupta!:))

| miauu a răspuns:

Saltele de patlaughing

cauciucuri

pernelaughing

| cristi202 a răspuns:

Esti pasionat de wrestling si vrei sa iti faci ring? Probabil ca ai cu cine lupta. Insa te-ai gindit ca, pentru a fi legala toata chestia ce vrei sa o faci, ai nevoie si de niste aprobari, acte in regula? La asta nu te-ai gindit, cum sa le obtii? Altfel, risti ceva amenzi frumusele...happy

| GaleaMarius a răspuns:

Planul tau este astfel : sa iti faci un ring in gradina sau camp, unde te joci tu cu amici tai(adica faci lupte) iti trebuie 4 pari de 1 m jumate, ascutiti in vf cu care il bagi, 30 cm...iti trebuie teren moale, corzile le faci din...nu stiu te descurci, 3 corzi, pe jos pui saltele, GOOD LUCK

| arn64 a răspuns:

Depinde ce ai.Ringu ar putea fi o saltea (sau mai multe), daca il vrei sa fie mai dur pui si tu o platforna de lemn (pe niste saltele sau asa ceva) colturile o teava de metal, sfoara de pe ele ei bine...sfoara.Mai inventezi si tu cate ceva...fi inventivwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu si caut si eu un rasp la intrebarea asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da trebuie sa ma platesti
glumeam nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup
nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu eu cum i-a 4 stalpi de vreo 5 cm maxim ca ii foarte mare niste ata niste saltele de la gunoi si ai un ring ca in rai succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lemne dedesubt saltele pentru sustinerea ringului lanturi sau funi

| Lucian_Glavasc_1992 a răspuns:

Iti trebuie 2 saltele de wrestling ( se gaseste greu), 4 tevi de fier si corzi elastice.

| Lucian_Glavasc_1992 a răspuns:

2 saltele, 4 stalpi, 60m coarda elastica

| john_6489 a răspuns:

Iti trebuie o bucata de lemn pentru tine 5 pe 5 m o bucata de buretesau saltea 12 corzi de 5 m 4 stalpi de metal sau lemn panza burete pentru colturile ringului si saltele pentru exteriorul ringuluui sa cazi pe ceva mai moale ca cimectul

| bbogdan1 a răspuns:

Eu stiu cum:
si mi-am facut

trebuie sa iti iei 4 stalpi de 2 m din lemn ascutit la un capat, le infingi 30 cm in pamant si il iconjori cu burete gros de 10 cm, trebuie 5 metrii distanta intre stalpi, pe pamant pui o tabla din lemn cam de 5 cm grosime, peste lemn pui o saltea groasa de 40 cm sau 45 cm dar daca vrei o saltea mai groasa iti trebuie stalpii de lemn mai grosi si peste saltea pui un invelis (optional: daca doresti sa arate mai original pui in mijlocul invelisului din material emblema wrestlingului) pe margini ca sa nu se vada saltelele pui iarasi invelisuri (optional unul negru si celelalte cu evenimente de ex: WrestleMania, SumerSlam, Survivor Series; cel negru sa fie cu un W mare)corzile sa fie facutedin frangie subtire si invelita cu un strat subtire si el de burete rosu al arata bine, iar la 2 colturi ale ringului sa fie 2 scari cu care sa se urce in ring facute din lemn vopsit in auriu sau gri deschis si langa ring sa fie o saltea subtire acoperita cu un carton subtire negru