| jumpno a întrebat:

Stie cineva cum sa fac gantere sau hentere ieftine (facute acasa) daca cu nisip cam cat sa umplu (am 14 ani)

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Daca stai la casa poti sa-ti faci in curte o bara la care sa faci tractiuni, mai faci si flotari aproape ca nici nu ai nevoie de gantere, altfel te-as sfatui sa iti cumperi decat sa te accidentezi sau sa strici ceva prin casa cu ce iti faci tu.

3 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Depinde cât de grele vrei să fie şi cât să reziste.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

aparat de sudura plus o bara plus ceva greu la capete

| YrYn3l a răspuns:

Tot ce iti trebuie este o baterie de masina( pe care o poti gasi pe la fier vechi), o franghie nu prea lunga, si un scripete exact ca acela de la leaganurile din parc( acele bare din fier, lemn, nu conteaza decat sa poata sustina greutatea). Apoi legi franghia de baterie, o lasi suspendata, si tragi de sfoara pentru a ridica "greutatea" iar apoi o lasi. Si daca te ti macar o luna vei avea rezultate sigure. Trebuie sa ai putina imaginatie pentru exercitii, iar dupa ce ai lucrat o perioada mai lunga de timp mai poti adauga o baterie langga aceasta. Este o solutie ieftina si eficienta. Spor la lucru. Funda?