| UnicornFlavored a întrebat:

Stie cineva despre ceva concursuri de literatura pentru tineri? adica pentru amatori? mie imi place sa scriu iar prietenii si profesorii au spus ca am condei si mi-ar placea sa incerc sa ma afirm.
deci stiti vreun concurs pentru cineva de 15, preferabil la care sa se ceara proza?
nu neaparat unul care urmeaza, dar macar de care stiti ca au mai multe editii. multu,

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cum de n-ai auzit de concursul national "Tinere condeie"?--- profa de romana nu v-a spus?
Vezi regulamentul concursului :http://www.isjolt.ro/......e-2012.pdf

| TheAce a răspuns:

Salut, iti scrie un autor. Daca ai un manuscris gata atunci iti recomand concursurile anuale ale celor de la Herg Benet si a celor de la UniCredit. Ambele sunt concursuri pentru debutanti, lcuru care te avantajeaza. Poti intra si pe blogul Scriptorium unde e afisat un calendar anual a concursurilor literare confirmate.

Întrebări recente