| Zmady a întrebat:

Stie cineva niste legende urbane horror? Dau funda la cele mai infricostoare happy

2 răspunsuri:
| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Uite o poveste pe care am gasit-o:
Ce mi s a întâmplat mie:aveam vreo 10 ani, când vecina de la etajul 2(eu stau la 3)a decedat…stiti cum era, înainte mortii se tineau in casa….asa ca pentru mine era oarecum o problema sa trec pe la et.2, fiind mai sperios din fire.Tin minte ca eram afara, era destul de târziu si a început o furtuna din senin, asa ca toti copiii a trebuit sa ne retragem spre casa.i am rugat sa urce cu mine, dar nu au vrut, încă au si început sa mi spună tot felul de povesti.eram f înspăimântat si am stat in scara blocului in jur de o ora, in speranta ca vaintra vreun vecin, lucru care nu s a întâmplat.Asa ca mi am luat inima in dinti si am urcat.Lumina pe scări era doar la parter si la etajul4.Cand am ajuns la etajul 2, am vazuut la usa câteva lumânări aprinse, usa deschisa, si in casa pe o masa sicriul si o femeie îmbrăcată in negru bocind (probabil o ruda).La un moment dat femeia in negru a ridicat capul, privindu mă insistent.Incercam sa plec dar parca nu puteam sa mă misc.Era o femeie batrana, f slaba, cu un chip f straniu.In mana avea o batista f murdara, si cu sânge pe ea.La un moment dat, am luat o la fuga pe scări, si fără sa mi dau seama am lovit capacul sicriului(era pus in scara, intre etajul 2 si 3)acesta căzând si făcând un zgomot infernal.Incercand sa l pun la loc, am aruncat o privire la usa decedatei si am văzut din nou acea femeie, fără batic, uitandu se urat la mine.Am urcat sus, am deschis usa si am intrat in casa…in casa nimeni(mama nu era).Am aprins toate luminile din casa, televizorul si m am pus in pat.Cam la o jumătate de ora cineva a început sa bata f puternic in usa….De frica nu am vrut sa deschid, dar am crezut ca e mama.M am dus la usa, m am uitat pe vizor si am văzut imaginea cu sicriul si cu femeia in negru…. numai ca moarta a întors capul spre mine si a deschis ochii privindu mă insistent.Ma duuc înapoi in pat si mă bag sub patura.Tremuram f rău.Cam la o jumătate de ora cineva bate din nou la usa, de data asta normal. Fara sa mă uit pre vizor am întrebat cine e….era mama..Am deschis, a intrat in casa si i am povestit ce s a întâmplat.Mi a spus ca nu are cum pentru ca ea vine de jos de la vecina(era cu alte vecine la priveghi)si ca erau numai ele si situl moartei, nicidecum o femeie cum ii descrisesem eu.Mama a coborât din nou jos după care a venit cu vecinul(sotul moartei)ca sa i explic ce am văzut.I am făcut o descriere a acelei femei, si el, cu o privire plina de spaima, mi spus ca este imposibil.A plecat in graba revenind cam in 5 min cu o poza in mana.Am recunoscut imediat figura din poza:era femeia in negru.Mi a spus ca este sora moartei si ca esste moarta de 7 ani.A doua zi de dimineata am plecat la sora mea si m am intorss acasă după 2 săptămâni.