| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca as putea sa inchid un contract de abonament internet modem stick la Vodafone dupa abia 3 luni? Ca nu mai vreau sa continui asa, vreau sa imi bag net-ul la rds ca este mult mai mare fata de acest modem de *****! Dau funda celui care vine cu argumente si dovezi(link-uri)

Răspuns Câştigător
| allyss1995 a răspuns:

Dovezi(linkuri nu cred ca pot obtine)dar...da poti...eu am facut abonament la Vodafone cu stick si nu mi-a placut cum merge, si dupa 2 luni am sunat la Vodafone Bucuresti si le-am zis ca vreau sa renunt la abonament si au zis sa duc stick-ul la un magazin Vodafone pentru ca ei au depus cererea de anulare al contractului! bafta

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai un contract poti doar sa il reziliezi platind in avans lunile ramase.

| DanaQ a răspuns:

Si eu am avut in trecut stick-ul Vdf, dar ca eu l-am folosit toata perioada contractuala, desi nici eu n-am fost impresionata de viteza cu care mergea dar n-am avut incotro, aveam nevoie de net. Singura posibilitate este sa mergi la reprezentanta unde ti-ai facut abonamentul si sa ceri rezilierea contractului platind o taxa impusa de ei in aceasta situatie.

| phalas1 a răspuns:

Daca ai facut abonament s-ar putea sa te puna sa platesti tot abonamentul(perioada pe care ai facut abonamentul gen 6 sau 12 luni ) ca sa il anulezi.

| Floryn103 a răspuns (pentru phalas1):

Eu am facut pe 2 ani :o. WTF! sad